| derpette9 a întrebat:

Hei din nou! Cum imi pot face parul sa creasca foarte repede? Caut de ceva timp sfaturi care sa nu aiba legatura cu uleiul de ricin pentru ca am incercat si nu functioneaza. Ceva idei?

3 răspunsuri:
| mikey06982 a răspuns:

big grin
1. dupa ce ti-l speli nu ti-l usca cu fenul
2.nu ti-l indrepta cu placa
3.asigurate ca mereu sta bine
Exemplu viu, eu big grinbig grin

| Maria_Ana_1997_il9t a răspuns:

1 idee: incerca sa tai putin din par dar drept si asa firul va creste sanatos si repede.

| Rock567 a răspuns:

Uite cateva chestii care incerc si eu sa imi creasca parul mai repede :
-Uleiul de racin
-Tai din varfuri destul de des
-O pun pe mama sa-mi maseze scalpul vreo 10 minute este relaxant si stimuleaza fluxul sangvin
-Am auzit ca si pestele ajuta la cresterea parului
-Piaptana parul inainte de culcare mult
-Cumpara un sampon care contine substante hidratante ca untul de shea sau uleiul de avocado.
-Ia multe vitamine
-Cand te speli pe cap nu uita sa iti masezi si atunci vreo 2 minute parul
-Evita sa il usuci cu feonul, sa il intizi cu placa sau cu ondulatorul.
-Dormitul face bine parului, deci cu cat dormi mai mult cu atat mai bine :))
-Parul trebuie spalat de 2 ori pe saptamana, evita sa il speli de foarte multe ori fiindca se ingrasa
-Infuzie de rozmarin
Uita-te si pe acest site este o masca care ajuta la cresterea parului. http://www.katynel.com/......nus-de-ou/
Sper ca te-am ajutat!