| BiancaDRox a întrebat:

Hei! Sunt bruneta(nu chiar foarte foarte brunetabig grin )
Ma intrebam cum as putea sa imi deschid culoarea parului.Dar fara vopsele sau alte chestii chimice. Ceva natural care sa actioneze cat de cat repede.
Funditaaa!:*:*

2 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Cu zeamă de lămâie şi ceai de muşeţel nu faci nici pe dracu. Decât la părul blond se observă puţin diferenţa, uşoare reflexii aurii.
Poţi să-l decolorezi cu apă oxigenată, dar ţi-l arzi şi durează cam o săptămână tot procesul.
Eu am folosit decolorant de păr de la L'oreal Paris, doar ca să-mi prindă turcoaz-ul.
http://4.bp.blogspot.com/......G_1147.JPG

| thegoldencrown a răspuns:

Suc de lamaie, storci suc de 2 si il dizolvi cu apa ca sa nu fie tare concetrat, iti uzi tot parul cu el si apoi stai la soare 30-60 minute. Deschiderea la culoare e garantata am incercat si eu insa aceasta procedura il usuca) Mai este un truc, dupa fiecare spalare sa il clatesti cu ceai de musetel concentrat insa dureaza mult mai mult timp si schimbarea nu e evidenta...insa parul nu va suferi happy sper ca te-am ajutat, pa