| XLittleGirlX a întrebat:

Am si eu o intreabare! Cum i-as putea explica frizeritei sa ma tunda ca Crstina Ciobanasu adica ca aici? http://www.google.ro/......tp?/imgres r:0, s:0, i:63

Funda + Vot!

Răspuns Câştigător
| Cccccccccccccorina a răspuns:

Am incercat si eu odata sa ii explic sa ma tunda asa asa si asa si a iesit cu totu invers, de atunci de fiecare data scot poza la imprianta si atunci ele pot sa vada bine, si sa inteleaga, si chiar iese.Sau de exemplu acum ultima data nu am avut imprimanta si am facut poza c telefonul (am pozat ...ecranu laughing cu poza ) si .VOILA.perfect.
asa te sfatui si pe tine
good luck

1 răspuns:
| RomulusMilea a răspuns:

Pe principiul că o poză face cât o mie de cuvinte, cel mai simplu ar fi să găseşti câteva poze clare ale tunsorii (din mai multe unghiuri, faţă, lateral, spate), să le tipăreşti color şi să i le arăţi frizeriţei, dacă este meseriaşă, înseamnă că va şti să "copieze" acea tunsoare.

Cel mai bine ar fi să discuţi cu frizeriţa înainte de a se apuca de treabă, să o întrebi cum se gândeşte ea să facă pentru a ajunge la tunsoarea pe care o vrei tu, să fii tu convinsă că soluţia ei este ceea ce ai tu nevoie.

Sfatul meu este să-i spui să facă încet treaba şi să verifici după fiecare pas dacă este OK sau nu. Dacă a tăiat greşit, nu mai poţi face mare lucru pentru a îndrepta.

Mult succes şi trimite-ne o poză cu noua ta frizură, să te admirăm (:-)))