| briquette a întrebat:

As vrea sa fac niste cursuri de stilist protezist unghii false doar ca nu stiu sa pictez... ma impiedica acest lucru? Voi reusi sa-mi fac propriile cliente daca folosesc doar tatuaje si stampila?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca da, sunt la mare cautare. Plus ca asta se invata, ai timp sa exersezi. De exemplu, acolo unde ma duc eu la manichiura nu se pun unghii cu gel si unghiile se dau doar cu oja... si atat. Nu picteaza, nu nimic si au destule cliente.

| PeFuga a răspuns:

Cel mai probabil vei invata la curs cateva modele simple pe care poti sa le faci si tu dupa aceea. Altfel, mai poti face cursuri de specializare pe diverse tehnici si tipuri de modele. Sau mai poti cauta videoclipuri pe youtube si exersezi pana inveti... Cred ca e important sa te pricepi putin si la pictura pentru ca foarte multe fete/femei prefera sa aiba cate o unghiuta desenata...

| Marica_Elizabeta_1998 a răspuns:

Nu deoarece pictura necesita forme si culori cat mai diferite iar manichiura inbinarea culorilor si modelelor deci nu vad cu aceasta ar putea fi o problema