| Kimberly2005 a întrebat:

Hei, TPU! Recent m-am gandit sa imi cumpar niste rujuri de la Kylie. http://kyliecosmetics.ro/......stick.html
Inainte sa fac comanda as vrea sa vad niste pareri despre ele.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| anamariarot a răspuns:

Hei, dacă vrei să-ți cumperi rujuri de la Kylie, folosește site-ul oficial, adică https://www.kyliecosmetics.com. Ea a anunțat pe Instagram sau snapchat(nu mai rețin) că nu colaborează cu nimeni, iar produsele ei nu se găsesc decât pe site-ul oficial, cel din America, ceea ce înseamnă că produsele care e vând la noi sunt niște făcături luate de pe aliexpress, ebay la prețuri de nimic și vândute la prețuri exorbitante.
Sfatul meu e să îți cumperi de pe site-ul oficial, pentru că nu merită să dai pe un fake banii pe care i-ai da în mod normal pentru produsul original. Eventual cumpără-ți tu de pe site-urile chinezești(deși nu recomand produsele contrafăcute, pentru că nu sunt făcute în condiții igienice, au tot felul de chimicale în ele, nu sunt testate dermatologic înainte de a fi vândute), dar nu băga banii în buzunarele șarlatanilor ăstora.
Dacă vei comanda din SUA, o să mai plătești taxe vamale, adică 20% din valoarea comenzii, dar poți să dai comanda cu o prietenă, pentru a ieși mai ieftin.
Dacă nu vrei produsele doar pentru numele de pe ele, adică pentru brand, găsești aceleași nuanțe și la alte firme. Cu un simplu search pe google cu „kylie dupes" vei găsi multe alternative, unele disponibile chiar pe site-urile de la noi la prețuri ok.
http://sev.h-cdn.co/......dolcek.jpg (cel de la NYX se găsește pe makeupshop.ro sau în magazinele proprii din București și Constanța, produsele Kat Von D vor fi disponibile din toamnă și în România în magazinele Sephora, Tarte de asemenea poți comanda de pe site-ul oficial)
http://i2.wp.com/......-Dupes.jpg (cel de la theBalm se găsește în Douglas, Marionnaud douglas.ro, marionnaud.ro sau aoro.ro, NYX la fel ca în cazul de mai sus, colourpop tot de pe site-ul oficial, iar despre cele de la ofra și bellapierre nu știu :)) ).
Oricum, ce am vrut să subliniez(chiar dacă o spun din nou): nu da banii pe prostii vândute la prețuri de 10x mai mari decât prețul cu care au fost cumpărate.

2 răspunsuri:
| Rx5hnS a răspuns:

Rujurile kylie sunt foarte faine. Eu am aproape toata colectia de rujuri de la kylie si sunt foarte rezistente si pigmentate.

| Otilia12345 a răspuns:

Produsele de pe www.kyliecosmetics.ro sunt super. Recomand!