| Anna_8414 a întrebat:

Hei. Vreau sa imi recomandati si mie ceva pentru " curatarea fetei ". Am puncte negre, cativa pistrui si cateva cosuri si se vad cam urat straight face. Am auzit ca din gama " Clearskin " nu sunt tocmai bune. O crema, cevabatting eyelashes. Multumescbatting eyelashes.

Răspuns Câştigător
| Jameson a răspuns:

2 lingurite de miere, 2 de drojdie si 2 de ulei de masline.
Te ungi pe fata lasi jumatate de ora si dupa clatesti cu apa rece.
Am vazut asta intr-o revista chiar functioneaza.

7 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna! Buna! Uite cum fac eu in cazul punctelor negre: fierb niste apa intr'o oala, apoi imi pun capul desupra acoperindu'l cu un prosop mai lung astfel incat sa acopere si oala, stau asa pana nu mai ies aburi sau pana incepe sa mi se faca prea cald. Apoi imi pun plasturii speciali pentru. puncte negere( ii gasesti la farmacie sau in orice supemarket, costa 10 lei), il tin 20 de min apoi punctele negre dispar in mare parte. Dupa eu folosesc de la oriflame masca lor pentru puncte negre dar nu cred ca are prea mare efect( oricum cei de la orifla spun ca nu dispar toate punctele negre si ca dispar dupa o luna de folosire).
Pt curatare intregii fete folosesc garnier pure 3 in 1 care e foarte buna pentru. toate imperfectiunile fetei( e 30 de lei si il gasesti in magazinele de cosmetice, farmacie sau supermarket), este un produs foarte bun si il recomand cu mare placere. Pt cosuri folosesc de la gerovital plant stop acnee crema ultra-activa, imi dau seara cu ea pe cosulet si dimineata dispare, o gasesti la farmacie si e in jur de 12 lei. Ok, pentru pistruii nu stiu ce sa iti recomand, dar am auzit ca, crema de albit fata decoloreaza pistruii sau chiar ii face sa dispara.

| Estera123 a răspuns:

Iti recomand de aici http://shoppingarea1.blogspot.com/ sapunul cu extract natural de Ghassoul. :)

| LexieD a răspuns:

Eu am folosit Zynerit. E un fel de tonic cu zinc. Merge foarte bine. Eu am avut cosuri destul de multe si care se vedeau urat, dar am folosit Zynerit timp de o luna si mi s-a curatat toata fata. Dar are antibiotic, deci mai bine ai vorbi si cu farmacistul/farmacista.

Răspuns utilizator avertizat
| alexandra_4554 a răspuns:

Sincer si eu sunt de acord cu tratamentele in casa, adica cele naturale, dar sfatul meu este sa folosesti un bun demachiant seara daca foloseti farduri, pentru daca respecti 3 reguli simple poti avea o piela superba, imi primul rand dupa ce te speli dimineata pe fata inainte sa folosesti crema de zi, da-ti cu un tonic racoros, sau o lotiune hidratanta pentru fata, dupa aceea iti da-i cu crema de fata, incearca sa nu te speli prea des pe fata de 3, 4 ori este suficient, dar foloseste intodeauna tonicul revigoreaza fata, pielea, iti dau un pont asta pentru acnee, atunci ca te speli pe fata la clatire foloseste apa calda iar la final clatestete cu apa rece, pentru ca face minuni, bafta

| biiannkaa a răspuns:

Pai sunt tot felul de solutii pentru fata. Eu am incercat acum 2 ani si a functionat pentru cosurile normale. Cosurile normale nu e bine sa le bazai deoarece pot duce la infectii etc. Dar cele negre trebuie scoase periodic ori de catre tine, mama sau cinev specialist. Daca nu le scoti, ele vor creste si se vor transforma in negi x(. Oricum alti zic ca dupa ce le scoti apar tot mai multe cosuri, alti zic ca nu. Eu sincer nu stiu ce sa cred. oricum SUCCES! Funda? :d

| Mickie611 a răspuns:

Am incercat si eu nenumarate creme si solutii... aveau efecte pozitive dar pe durata scurta( cateva luni). Nu am reusit sa scap de asa zisele "probleme faciale" (acnee si puncte negre) decat cu un recim alimentar dat de un dermatolog si multe ceaiuri.A fost destul de complicat, trebuie sa recunosc, nu a fost tocmai placut, dar rezultatul esti vizibil!
Ca sa iti fac un scurt "rezumat" alimentele total interzise pentru acnee sunt: carnea de pui, laptele, zaharul, painea alba, mancare de la fast food, bauturi acidulate si multe altele...
Iti urez succes:*