| Mickey2000 a întrebat:

HEIII TPU, pentru ce e buna mierea de albine pentru ten? Cu ce ajuta daca folosim de 2 ori pe saptamana cam 15-20 de minute? Ce rezultat obținem? Si daca punem si bicarbonat de sodiu alimentar la ce ajuta? In cat timp? Si pentru pete de la cosuri?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este cunoscut faptul ca mierea de albine dar numai cea naturala, are proprietati antimicrobiene si antiinfectioase de-a dreptul miraculoase fiind denumit si "medicamentul vietii". Mierea este cel mai rapid si puternic energizant natural cunoscut, cu un continut mare de minerale, vitamine si enzime. Deoarece este demonstrat stiintific faptul ca mierea este utila in mentinerea echilibrului endocrin, ajutand la reglarea activitatii principalelor glande endocrine din corp producatoare de hormoni, probabil ca exact aceasta proprietate actioneaza si in cazul folosirii mierii in modul indicat de tine. Deoarece fiecare organism este unic si reactioneaza in mod diferit la stimulentii externi, doar in urma unor incercarii si testarii pe propriul ten vei otine raspunsul corect. Multa sanatate!

| R0R0 a răspuns:

Ar trebui sa ai o fata mai luminoasa.
Uite : http://www.eva.ro/......51279.html