| Raluca1997 a întrebat:

Hello! Ce părere aveți despre șamponul redensificator de la Vichy Dercos?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Sampoanele au un singur rol: sa curete mizeria de pe par si scalp si cum stau numai 1 minut pe par, cat calbucesti capul, nu poate face nimic, doar curata si degreseaza parul de impuritati, ca urmatorul lucru care-l faci este sa clatesti bine parul, nepastrand sampon pe cap sau pe par.

Deci, sampoanele care promit ca fac una sau alta sunt pentru snobi, care sunt dispusi sa plateasca gramezi de bani pe ceva care nu va functiona niciodata, fiindca samponul nu poate sta pe cap cu orele, asa cum ar face orice masca pentru par sau ulei narural, care se pune la radacina firului d epar, INAINTE de spalare cu 2-3 ore, ca sa aiba timp suficient sa actioneze la radacina firului de apr.