| etoile a întrebat:

Hello fetelor! ce faceti?
daca sunteti dragute si amabile, imi puteti da niste sfaturi pentru a avea un par cat mai frumos si matasos? si lung?
va pup, sa aveti grija mare de voi.

6 răspunsuri:
| Bessame a răspuns:

Te pot sfatui sa folosesti tinctura de urzica,si te dai pe scalp, spoi aplici de la jumatatea parului ulei de argand spre varfuri, eu il aplci seara si ma spal a doua zi dimineata imi prind parul coc.dar poti lasa actioneze si in jur de 3o de minute eu sunt fff multumita! Si parul parca mi se aranjeaza altfel, lucuios fin! Atat ca uleiul de argan se gaseste putin mai greu si doar la magazine naturiste daca nu poti face comanda si pe internt e putin mai scump dar merita crede-ma! Intereseazate pe internet sa vezi de uleiul de argan! te pup

| Selena0207 a răspuns:

Eu cand am fost bebe (pe la 2 ani), bunica ma tuns la 0 si acum la 11 ani am parul mai lung de 50 cm.Eu nu folosesc placi, ondulatoare, ficsativ sau altele de genul asta.Folosesc Sampon Elseve (galbem, roz), un sampon Nivea (anti-matreata) si o crema de par pentru descurcare.Astea toate sunt din Italia, dar genul acesta se gaseste si in Romania.Mereu cand ma intalnesc cu o ruda se mira de parul meu mare si voluminos. Funda?

| Selena0207 a răspuns:

Eu cand am fost bebe (pe la 2 ani), bunica ma tuns la 0 si acum la 11 ani am parul mai lung de 50 cm.Eu nu folosesc placi, ondulatoare, ficsativ sau altele de genul asta.Folosesc Sampon Elseve (galbem, roz), un sampon Nivea (anti-matreata) si o crema de par pentru descurcare.Astea toate sunt din Italia, dar genul acesta se gaseste si in Romania.Mereu cand ma intalnesc cu o ruda se mira de parul meu mare si voluminos.Stai linistita astea nu costa mult si se gasesc repede.Nu folosi tot felul de uleuri. Obisnuiestel cu ce ti-am spus.O sa fi uimita cum o sa ai parul.

| loveismusic a răspuns:

Exista de la avon un ser de par care iti face parul super fin si ii da volum sau daca nu serul de la nivea daimond gloss varianta roz miroase frumos si persista

| georgi1996 a răspuns:

Pentru un par matasos poti sa folosesti ulei de masline sau poti sa cumperi ulei de par, sau cel mai bine e daca ai avea ceau de uzica sa te splei pe cap cu ceai de urzica iti ajuta parul sa cresca repede si fara varfurii despicate! eu una am folosit si ceai de urzica si ulei si sunt invidiata de toate fetele! pentru ca am parul lung si ca matasea sper ca am fost de ajtor te pup!:*