| keissy a întrebat:

Hello girls! pe 6 mai e banchetu de sf. de cls a 8-a si as vrea niste idei de rochie.am in jur de 1, 70 h si sunt cam plinutza, deci rochie scurta scurta nu pre-imi merge, de asemenea culoarea care mi s-ar potrivi avand in vedere ca am tenul mai deschis, par castaniu, ochi albastri si n-am mers mai deloc pe tocuri.HELP ME! DARUIESC FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Beatrice_5910 a răspuns:

Clar rochie albastra sa iti scoata ochii cat mai tare in evidenta...si ai putea incerca ceva cu un decolteu in V adanc pentru a-ti alungi gatul si sa fie atrasa atentia in acea zona. Si cum este in mai ai putea ceva vaporos si ceva accesoriu in talie pentru a o evidentia.

6 răspunsuri:
| Michy_1562 a răspuns:

Ai putea sa iei o rochie verde da nu dinaceea mulata pe corp ai zis ca esti mai plinuta pai o rochie ce nu-ti arata burtica ceva care sa fie mai larg si daca vrei ceva incaltaminte incearca niste pantofi cu toc foarte foarte mik si incearca sa mergi prin casa sa stii nu e greu in o saptamana o sa stii sa mergi perfectbig grin sper sa-ti fiu de ajutor

| isabella_7213 a răspuns:

Buna
Am aceeasi problema cu tine doar ca eu sunt mai slabuta si mai scunda laughing.In legatura cu rochia sa fie ceva pana pe la genunchi sau chiar deasupra putin, nu foarte scurta ca te arata foarte inalta, pantofii si tocurile nu sunt o prb inveti foarte repede sa mergi eu am invatat in 3 zile.
In legatura cu culoarea alege ceva gen : albastru, verde sau chiar si roz ( acum vezi sa nu pari pitipoanca laughing ) si pantofii alege-i tu in functie de modelul rochiei :*
sper ca ti-am fost de ajutor.Paste fericit :*

| elyteiubeste a răspuns:

Http://www.pink-mania.info/rochii-de-seara/
http://www.bizoo.ro/produse/rochii-banchet/start-0/10/
sau poti sa te duci la o croitoreasa si sa-i spui cum vrei sa fie rochia in partea de sus si apoi tio face mai lunga jos
sper ca te-am ajutat
si nu uita... distreaza-te

| Bylok a răspuns:

Banuiesc ca ai si sanii mari deci iti trebuie o rochie cu bretele(oricum ar fi ea, dar sa nu fie gen: http://www.pink-mania.info/wp-content/uploads/2008/10/uuu6.jpg ). Trebuie sa iti evidentieze talia, iar in partea de jos sa nu fie mare, trebuie sa cada lejer(cam asa ar trebui sa arate: http://www.pink-mania.info/wp-content/uploads/2008/10/uuu11.jpg ).

Succes la cumparaturi(mai ia vreo 2 prietene cu tine ca sa-ti spuna ce-ti vine bine si ce nu;) ).

| zUzUkidoO a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres

http://www.google.ro/......tp?/imgres
~mie mi se par dragutse... sper ca si tie iti plac `!