| MissMisterySecret a întrebat:

Hey buna am 13 ani si ma machiez dar nu mult cu bb cream mai rar si in fiecare zi gel sprancene,mascara,balsam de buze, blush si eyeliner foarte subtire dar si asta mai rar
Vi se pare cam mult?

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Mie mi se pare un pic cam mult.
Esti adolescenta, dar incerca sa fi naturala, nu incerca sa te maturizezi prea repede. Mi se pare ok la varsta ta sa folosesti mascara si balsamul de buze. Iar la ocazii speciale, un bal, ziua cuiva, sa folosesti si eyliner, blush-ul gelul de sprancene. Incerca sa definesti unde te duci, scoala impune un pic de restrictii si e normal, o fata/femeie trebuie sa stie sa se imbrace dar si sa se machieze adecvat in functie de unde merge.

| GiuliaMariaa05 a răspuns:

Nu e mult, dar ai grija sa te demachiezi foarte bine seara ca sa indepartezi mascara. In asta consta totul, in demachierehappy