| anonim_4396 a întrebat:

Hey, ce produse bune pentru ingrijirea parului decolorat stiti?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cat de des a fost decolorat si cat de grav este afectat.
Daca parul este uscat si sta precum o matura, inseamna ca este deja "mort" si nu poti sa-l mai intretii cu nimic, decat cu foarfeca, tunzandu-l foarte scurt si eliminand tot cea a fost decolorat.
Daca a fost 1 singura decolorarea si parul este inca frumos si matasos, atunci se poate pune un pic de ulei de argan pe maini si trece mainile prin par.
Acelasi efect se poate obtine si cu un balsam de par pentru par matasos (silky), care-l pui dupa spalarea parului, pentru 5 min si apoi clatesti foarte bine cu apa calduta.
Ori poti folosii unul din acestea:
https://verzuliu.ro/......i-matasos/

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| dmz123 a răspuns:

Https://www.crisalis.ro/......u-par.html il super recomand pentru ingrijirea parului si pentru protectie impotriva caldurii de la placa si de la uscatorul de par. hidrateaza parul casant.

| SfaiterClaudiu a răspuns:

Https://www.ainevoie.ro/tag/ingrijirea-parului/

Uite aici gasesti cateva sfaturi si recomandari foarte utile pentru produse de ingrijire a parului.