| ~ Renata ! - ElectroGirl °•° a întrebat:

Hey happy. Ce se aplica mai intai : anticearcanul sau fondul de ten? Ce parere aveti de fondul de ten Infaillible de la L'Oreal? Thanx >big grin

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fondul de ten și apoi anticearcănul. Se finalizează cu pudra de față.
Nu folosesc acest fond de ten.
Pa, pa.

lolita
| lolita a răspuns:

Prima data sa aplica anticearcanul si dupa fondul de ten. eu folosesc infaillible de la L`Oreal de doi ani si sunt foarte multumita.

| hiphopbeatz a răspuns:

Mai intai fondul de ten care sa fie de culoarea pielii iar anicearcanul un pic, foarte putin mai inchis.

Daca vrei sa testezi un fond de ten, nu il testa pe mana testeaza-l pe partea de jos a fetei pe partea cu mandibula.

pace!

| Alien a răspuns:

Esti tu frumoasa si fara ele!

| alina_3473 a răspuns:

Intai se aplica anticearcanu si dupa aia fondul de ten cat despre Infaillible mie nu imi place pentru ca am avut si imi ramanea foarte gras pe fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anticearcanul lool a si cred ca iti infrumuseteaza fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anticearcanul lool a si cred ca iti infrumuseteaza fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci asa :
1) baza de machiaj sau o crema hidratanta
2) fondul de ten, sa nu adaugi mult pentru ca fondul de ten in exces provoaca acneea sau cosurile.
3) anticearcan, sa nu folosesti unu mai deschis decar pielea ta pentru ca o sa te alegi cu un efect foarte urat cum ii zic eu efectul gri laughing [ cearcanele sau acea zona va fi gri ]
4 ) restul machiajului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Alien cred ca nici nu o sa iti dai seama daca a folosit sau nuhee hee.