| xeniaroberta11 a întrebat:

Hey, lume cum imi pot face parul mai voluminos, deoarece am ales o coafura pt un eveniment si are nevoie de volum, imi puteti da un sfat?

Răspuns Câştigător
| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
Alege un sampon pentru volum, si usuca-l cu peria si feonul, insistand la radacina, poti obtine un volum spectaculos, dar nu e usor sa faci asta tot capul singura.Astfel,obti un volum natural.Altfel,aplica dupa baie spuma si usuca-l cu capul in jos, usuca-l pana e complet uscat. Dupa ce te piepteni, pulverizezi fixativ la radacina, iar dupa 2-3 minute tapezi.iar la sfarsit dai din nou cu fixativ.Prin tapat,poti obtine cat de mult volum doresti,eu am firul foarte moae si subtire,si fac minuni cu peria de tapat si fixativullaughing. Depinde,totusi,si de coafura. Oricare ar fi,daca tapezi,obtii volum, fie ca e vorba de un coc, sau de bucle. Daca ai bucle, cu atat mai mult poti obtine volum, mai ales daca optezi pentru bigudiuri.