| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si la inceputul verii m-am gandit sa ma vopsesc saten (eu fiind blond-inchis). M-am facut cu nuantatorul, dar s-a cam dus. As vrea sa ma vopsesc din nou cat de curand, deoarece imi place extrem de mult cum imi statea. Credeti ca de data asta ar trebui sa folosesc vopsea (vreau sa dureze mai mult culoarea)? Este chiar atat de rau daca ma vopsesc de la varsta asta?
Multumesc :*.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te poti vopsi linistita

| sebipopescu1 a răspuns:

Ar fi ok sa folosesti o vopsea fara amoniac

| RockPassion94 a răspuns:

Parerea mea e ca mai bine n-ai folosi vopsea.
Cu sau fara amoniac, vopseaua nu-i ceea ce pare.Intr-adevar,amoniacul e daunator, insa nu-ti imagina ca cea fara amoniac e mai putin nociva.Cu siguranta are alte chimicale ce substituie cu succes amoniacul,la fel sau poate mai nocive.
Nu cred ca e cazul sa te vopsesti la varsta asta, doar ca sa fii in ton cu moda.
La urma urmei, e mai importanta sanatatea!
Probabil in momentul in care vei ajunge de varsta alor tai si vei avea cu adevarat nevoie sa ascunzi firele albe te vei orienta spre vopsea.
Pana atunci, daca totusi vrei neaparat sa-ti schimbi nuanta, foloseste un nuantatorwinking

| Clau9617 a răspuns:

Nu cred ca e rau ca te vopsesti de varsta asta. Stiu persoane care s-au vopsit de la 14 ani laughing Parerea mea e ca ar trebui sa intrebi la coafor, unde te faci, persoanele de acolo stiu mai bine. Sincer, si eu stau sa ma gandesc daca sa ma vopsesc sau nu.winking Oricum, multa bafta:*

| monicaangel a răspuns:

Da pentru ca daca te vopsesti o sa-ti faci mult mai multe(nu acum ) culori dar culoarea parului tau nu o sa o mai ai...