| ღDeeiuMeowMiauღ a întrebat:

Hey TPU.
Ce culoare de machiaj se potriveste la ochi caprui?
Funda.

Răspuns Câştigător
| SimoFralala a răspuns:

Heii! Incearca sa aplici un dermatograf maro inchis lichid de-a lungul genelor superioare. Alegeti o paleta de farduri care iti place, pentru pleoape si aplica culoarea cea mai deschisa pe intreaga pleoapa pana la sprancene, apoi ia nuanta mai inchisa si aplicati-o in cute. Vezi daca ai amestecat nuantele.

Daca vrei un aspect mai puternic, aplica o linie cu un creion pe pleoapele de jos si intinde linia cu degetul, astfel incat se para cel mai natural.

Un dermatograf de culoare alba aplicat la coltul interior al ochiului evidentiaza foarte bine ochii si confera privirii un aspect luminos. Asta e un truc pe care toti artistii in machiaj il utilizeaza.

Aplicati vreo doua straturi de rimel de culoare maro sau negru.

Sprancenele trebuie sa fie aranjate, cu un ceara profesionala fie cu o penseta. Acest lucru va face minuni pentru look.

Pastreaza buzele deshise la culoare astfel incat acestea sa nu fie mai puternice decat ochii. Bafta!

4 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Dacă ai părul blond şi ochii căprui, atunci ţi se potrivesc nuanţele deschise de bej, maro, auriu, tonuri de albastru mediu şi închis, albastru electric, roz, mov intens, prună, indigo.

Dacă ai părul şaten deschis şi ochii căprui, atunci ţi se potrivesc următoarele: bej, maro, cărămiziu, bronz, bleumarin, mov, indigo, violet, prună, verde mediu şi închis, negru. Evită verdele deschis, bleu, lila, griu.

Dacă ai părul şaten închis spre negru şi ochii căprui, atunci ţi se potrivesc următoarele nuanţe: tonuri neutre de maro, negru, gri, bleumarin, albastru electric, verde închis, mov, violet, prună, roz.

Dacă ai părul roşcat, atunci culorile care ţi se potrivesc sunt: nuanţele de maro, crem, bej, maro ciocolatiu, arămiu, nuanţe de mov, prună, violet, verde. Evită galbenul şi portocaliul.

Dacă ai părul gri sau alb, atunci îţi trebuie următoarele culori: tonuri medii de maro, auriu, galben-rozaliu.

Contează foarte mult şi îmbrăcămintea pentru a alege machiajul.

Pa-pa.

| oBuburuză a răspuns:

La ochii caprui se potrivesc aproape toate culoriile. In special auriu, albastru, maro si galbui.

| PatrisuK a răspuns:

La ochi inchisi caprui sau negrii se potrivesc negru si maro si nuantele conbinate pentru ca iti fac ochii mai mari dar sa nu fie prea emo se adauga galben, mustar, portocaliu si alb. fundita

| DanielMister a răspuns:

Portocaliu, dupa parerea mea.