| lenutamihaela277 a întrebat:

ce sa fac ca sa nu mi se rupa unghiile? Puteti sa imi spuneti niste tratamente? Eu am inceput sa folosesc un lac pentru intarire de la Avon si crema de galbenele pentru cuticule, pe aceste produse sunt sigura, ar trebui sa folosesc si ceva uleiuri?
Puteti sa imi spuneti si niste ttratamente care stimuleaza si cresterea? DAU FUNDA.

Răspuns Câştigător
| cat a răspuns:

Bai cu ulei cald de ricin si tratament cu solutii cu calciu. Solutia se aplica pe unghie ca o oja (se gasesc in magazinele cu oje) Eu am folosit http://www.crownfashion.ro/cumpara/gel-cu-calciu-7752795 si am fost multumita. Si la OPI sunt niste tratamente care sunt sigura ca sunt bune dar mi s-au parut cam scumpe.

3 răspunsuri:
| Loryb a răspuns:

In primul rand trebuie sa respecti ritualul de ingrijire a unghiilor: http://produse-avon.blogspot.ro/......ijire.html

| Alissa11 a răspuns:

Eu folosesc lac incolor si evit sa stau prea mult cu mainiile in apa deoarece apa le inmoaie. Eu aplic mai multe straturi de lac pe o unghie. BAFTA! :***

| MeMary a răspuns:

Poti sa faci un amestec din galbenus de ou lapte caldut si miere (hraneste unghiile fff bine desi compozitia nu suna prea bine ) sau poti sa le inmoi in suc de lamaie :** succeshee hee