| anonim_4396 a întrebat:

Peste 2 saptamani ma duc la un botez si se anunta vreme urata, ploioasa si nu stiu cum sa ma imbrac si sa fiu si eleganta in acelasi timp straight face Ceva idei? Poze? Multumesc :*

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Hey! Daca vei merge si la biserica trebuie sa ai o tinuta decenta, deoarece nu cred vrei sa atragi privirile urate ale preotului. Daca vrei sa ai un look modern si decent in acelasi timp, poti alege o rochita din tricot a carei lungime sa fie putin deasupra genunchilor, o pereche de dresuri mate si un sacou a carui textura sa se potriveasca cu cea a rochiei. Completeaza-ti tinuta cu o pereche de pantofi sau cizme si totul va fi in concordanta cu situatia data. In cazul in care nu iti place sa porti rochii sau fuste, incearca o pereche de pantaloni casual, botine si o bluza din matase - sunt in voga sezonul acesta: http://www.divahair.ro/tendinte/trend_report:_bluzele_sezonului_rece. Un gand bun, Elena.

| ioanaioana a răspuns:

Pai ia-ti ce rochita vrei si peste nu bolero sau o gecuta mai groasa

| Luori a răspuns:

Incearca http://www.envy.ro/moda/Compleuri/Compleuri-elegante/Camasa-si-fusta-2170, dar in loc de acea camasa alege-ti alta, chiar si la culoare. Camasa se poate potrivi cu ce iti vei lua in picioare. Este placut si te simti bine.

| anitutza13 a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu floareasoarelui poti sa porti un costum mai vesel si o bluza asortata...insa ai putea merge si in fusta si daca e foarte racoros iti iei ceva sub ea de ex niste pantaloni scurti si nu o sa iti fie frig

| floareasoarelui a răspuns:

Fiind un botez nu este ceva pretentios. Poti sa iei niste pantaloni eleganti si cu o bluza asortata, si nu neaprat o tinuta de birou, adica poate sa fie colorata si daca este frig un sacou care se poate scoate cand ajungi la locatia unde se tine petrecerea.