| nucaraata a întrebat:

Hi TPU! A incercat cineva cura de slabire 3 zile mere 3 zile iaurt degresat 3 zile orez fiert? Ce efecte are?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai încercat să înveți să mănânci și să faci mișcare fizică zilnică pentru arderea cloriilor?
Nu-ți pune în pericol sănătatea cu astfel de diete „ucigătoare„.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| deeadragutza2 a răspuns:

Buna eu sunt la a doua zii de mere si am slabit 1kg. acum sa vad cat slabesc in 9 zile.

| my23ro a răspuns:

Grija mare cu aceste magnifice cure de slabire.
Vei elimina apa in primele zile si in nici un caz grasime, deci nu te lasa inselata.
Pe urma partea cu orezul e cea mai tare parte. Daca treci de cele 3 zile si nu faci hepatita de la acelasi fel de mancare (glumeam) cu siguranta vei fi constipata(si aici nu glumesc).
Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostie curata. Nu dai organismului cat are nevoie, ce are nevoie zilnictongue Mancand 3 zile mere, 0 proteine. Un coleg de munca de-al mamei mele a murit anul trecut in urma unei cure de 2 saptamani cu mere asa ca nu e de joacatongue. Nu dramatizez, dar curele astea minune nu duc nicaieri. Totul este sa mananci putin si ce trebuie. Renunta la paine si eventual la carne. Consuma lactate usoare, degresate, fructe, legume si cel mai importanta pune-te si fa sport. Fara sport, cu dieta scade masa musculara in mare parte si ajungi sa devii ca unele vedete slabe, dar totusi pline de grasime si celulita.