| Lola956 a întrebat:

Hmm,ce sa fac? Sunt foarte inalta si vreau sa port tocuri,dar ma tem ca va rade lumea de mine sad M-am saturat sa mi se spuna ca sunt prea inalta si ca nu trebuie sa port tocuri,nu vreau sa fiu mereu asa, mereu sunt trista.Credeti ca au dreptate ceilalti? Voi ce parere aveti de acest lucru?

13 răspunsuri:
| BlackBVB a răspuns:

Girl...
tocurile sunt un simbol al feminitatii si al elegantei.Nu conteaza daca esti scunda dau f inaltawinking
stai calma si poarta tocuri cum vrei, unde vrei

| BiuL a răspuns:

In primul rand cat de inalta poti sa fii? Nu cred ca ai 180m, Bianca Dragusanu are atata si ea poarta tocuri asa ca nu te stresa. Evident nu te avanta la tocuri de 15 20 cm ci limiteaza-te la ceve de la 7- 10 cm.

| Bondarel99 a răspuns:

Imbraca-te cu rochii care iti mai taie din lungime, adica dau impresia ca esti mai scunda si o sa poti purta tocuri fara sa te mai simti rau.

| michael5813 a răspuns:

Aiurea! fi vesela, bucuroasa, frumoasa si mai ales mandra de tine! feetle inalte au asa...un fel de aer mai aristrocratic...

| Pikaciuuu a răspuns:

Nu e adevarat! Si eu sunt inalta happy E o calitate happy Si trebuie sa te folosesti de eawinking

| Teomari a răspuns:

Cei care rad de tine. probabil ca nu depasesc 1.65 laughing.Nu e adevarat oamenii inalti sunt cei mai frumosi +ca daca esti si slabuta iti sta grozav spre exemplu eu am 1.78 si port tocuri de 10 cm pai una e sa te uiti l; a o pitica cu tocuri de 15 si una e sa te uiti la o persoana inalta cu tocuri(bine nici ele nu trebuie sa fie exagerate)Funda?:*

| naty696 a răspuns:

Daca esti inalta, slaba si ai picioarele frumoase de ce sa nu porti tocuri? Nu ii baga in seama pe ceilalti oh go on si nu ii lasa sa te faca sa te simti prost! Mandreste-te cu faptul ca esti inalta, e o calitate big grin

| Diannee14 a răspuns:

De ce ai vrea să faci ceva ca sa repari asta? Doamne, ce oameni. Ești atât de frumoasă și nu-ti dai seama. Ai un dar pe care mulți l-ar dori. O sa crești si o sa realizezi si tu asta. Eu am 1, 78 si îmi place să port tocuri si le port fără jenă. Stiu ca părerea lumii contează pentru majoritatea din voi, Dar crede-ma ca o sa fi admirată așa inalta. Daca ai fi si slăbuță ar fi perfect. Oricum știi cum se zice: Lumea văzută de sus este mai Frumoasa"

| MaDyyy33 a răspuns:

Este cea mai mare calitate. daca esti si slaba esti foarte buna pentru modeling. mi-ar placea ca sa fiu si eu inalta da nah... funda?

| Miranda08 a răspuns:

Nu conteaza ce spun ceilalti. Conteaza ca tu sa te simti bine. E o calitate sa fii inalta, si eu mi-as dori asta. Nu ii lasa pe ceilati sa te demoralizeze happy

| andtrl a răspuns:

Hei si eu am 1.83, si eu aveam aceiasi problema,imi placea foarte mult sa ma distrez si sa ies in cluburi, insa mi-era rusine sa merg, fara tocuri (adica in balerini) s-ar fi uitat toti urat la mine, iar pe tocuri s-ar fi uitat toti la mine gen, uita-te la asta cat e, ideea e in felul urmator, am lasat deoparte parerea lumii despre inaltimea mea si am luat-o ca pe un avantaj si am iesit pe tocuri de 10 imagineaza-ti intr-adevar prima data m-am simtit incomod, dar am continuat sa merg si uite asa acum ies fara nici o problema pe tocuri, si nu mai imi pasa ce crede lumea. Deci in concluzie nu baga lumea in seama, simte-te tu bine in pielea ta, si mie mi se spune ca e un avantaj sa fii inalta, dar nu sunt convinsa insa, pentru ca mai multe dezavantaje am avut din cauza asta insa, tocurile nu trebuie sa fie o problema pentru tine sau pentru orice fata/femeie!

| qpPatricia a răspuns:

Era o fata care avea 1.90-1.98 si purta tocuri fara nici-o problema... fii tu insuti! nu asculta gura lumiiii :*

| Iulia_Kata_1993 a răspuns:

Nu au dreptate! eu am 11 ani si 1.73m crezi ca de mine nu rad colegii? da cine ii baga in seama! in ciuda lor am mers de 2 ori la scoala cu tocuri si nu mi-au spus nimi asa ca ai icredere in tine!