| Optima a întrebat:

Imi trebuie pentru miine sa-mi fac o coafura mai simpla, dar nu stiu ce, am parul lung, aveti sa-mi dati vreo idee?

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| RecycleBin a răspuns:

Bucle si prins parul intr-o parte si atasat un pandantiv sau o clamita stralucitoare pentru par.love struck

| Eusunteu a răspuns:

TE poti tunde in scari cu breton sau fara...Sau doar sa=ti tai olek varfurile.Sunt multe ideii.Depinde de ce vrei tubig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Coada Glamour http://www.google.ro/......tp?/imgres 100&itbs=1&iact=hc&vpx=758&vpy=167&dur=245&hovh=225&hovw=225&tx=149&ty=152&ei=BlZ9TICaBomF4QaSmv3MCQ&oei=BlZ9TICaBomF4QaSmv3MCQ&esq=1&page=1&ndsp=17&ved=1t:429, r:10, s:0&biw=1024&bih=639
1. Pieptanati-va parul descurcandu-l bine. Adaugati un pic de gel sau spuma pentru a conferi parului proaspat uscat mai mult volum si textura.
Fixati orice fir rebel cu spray sau cu gel de par. Aranjati parul in fata asa cum doriti, fie ca e breton, suvite sau carlionti pe care nu-i doriti prinsi in coada.
Puneti un elastic pentru par pe mana cu care pieptanati parul. Pieptanati parul in mana libera lasand coada sa atarne paralel cu coloana dvs. Adunati tot parul pe care doriti sa-l prindeti in coada in L-ul format de degetul dvs mare si cel aratator.
Puneti pieptanele jos si strangeti in degete coada. Transferati coada in mana pe care aveti elasticul de prins parul. Palma dvs ar trebui sa fie indreptata spre cap, cu degetul mare si cel aratator indreptate in jos si cotul in sus.
Trageti parul prin elasticul de prins parul mentinand parul strans in mana.
Tineti elasticul intins, rasuciti-l si mai treceti o data parul prin el.
Repetati pasii 5 si 6 pana cand elasticul sta strans pe coada.
Luati o suvita mica de par si rasuciti-o de doua ori - o data pentru par mai scurt - in jurul elasticului. Fixati-o bagand suvita printr-una din buclele elasticului. Folositi un pic de gel sau de spray pentru o fixare mai buna.

| alee19 a răspuns:

Daca ai parul drept, mi se pare draguta tunsoarea cu putin breton intr-o parte, dar nu prea mult, ca sa bata a emothinking