| sexmydefice a întrebat:

In Romania se face implant de silicoane?happy

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Normal ca se fac

| pwp a răspuns:

Da,cu siguranta.

| darrio2007 a răspuns:

Bineanteles.Doar suntem in U.E.

| Reiikó a răspuns:

Da...
Doamnee, eu iti sugerez sa nu faci asta :
1. Sunt mari riscuri
Orice operatie presupune un risc, iar augumentarea mamara, desi este un procedeu foarte sigur si bine pus la punct, prezinta si ea cateva complicatii.

Dat fiind faptul ca raspunsul corpului la orice corp strain este acela de a il respinge sau izola, corpul va forma in jurul protezei o capsula. Cea mai frecventa problema postoperatorie o reprezinta contractia capsulara. Aceasta apare cand capsula ce se formeaza in jurul protezei incepe sa se stranga, iar tratarea consta in excizia capsulei, incizia ei si inlocuirea cu o alta proteza mamara. Alte urmari ale augumentarii mamare pot consta in tulburari de sensibilitate in zona memlonului, sangerari sau infectii.
In urma unui traumatism, protezele mamare se pot rupe. In cazul fisurarii unui implant cu proteza salinica, serul fiziologic este absorbit de organism si se dezumfla fara a avea efecte nocive asupra organismului. In cazul celui cu gel siliconic, continutul protezei nu se scurge in organism datorita capsulei periproteice. Pacienta poate simti totusi o senzatie de caldura si poate sesiza o modificare a formei sanului. In ambele cazuri, proteza care a suferit ruptura va fi inlocuita cu una noua....Sursa: perfecte.ro

Acum eu doar ti-am zis...acum fiecare ce il taie capul.

| unknownn a răspuns:

Nuuuuuuuuu,cine te-a mintit? Cum sa se faca?! Da tu crezi ca aici esti la Niu Iorc?

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pe langa ce ti s-a raspuns deja, eu iti propun o reflectie/dezbatere interioara - tu cu tine! - foarte importanta: oare vei fi mai "apreciata" daca vei aparea cu un bust mai mare?! Speri oare ca vei fi mult mai mangaiata acolo?! Daca zona bustului va polariza si "mentine" interesul partenerului, ti se pare firesc?! Oare nu calitatile strict personale, intrinseci, ar trebui sa predomine?! Daca el este cel ce isi doreste asta, in paralel cu tine, e putin diferit. dar, tot nu este o "garantie" ca iti va fi si mai bine in viitor: ci doar ca vei atrage mai mult privirile si "tendintele" catre tine/zona!

In scandalul cu politistele hartuite, era si una, cu sanii mari, care spunea ca mereu seful ii punea mana pe ei, umilind-o! Iar pe alte planuri, multe tipe atunse mereu acolo de sefi, ori ajung sa accepte santajul sexual pentru a-si pastra jobul, ori pleaca ele! etc, etc. Merita?!

| MadRaven a răspuns:

Sigur ca se fac.Nu vezi ca mai nou trebuie sa ai silicoane ca sa poti apaea la tv.
In orice tara (aproximativ) se fac implanturi:-)

| trolololo a răspuns:

Da se "face". Penibil. Unde vrei sa le pui în fund? Eu zic în creier sa se mai umple golurile.

| SORi16 a răspuns:

Da nu vezi la tv cum se lauda toate ca au silicoane.

| TaкєMєHιgн a răspuns:

Da rolling on the floor))))))))))

| คηηє a răspuns:

Cu siguranta scumpa... Daca vrei sa iti faci iti recomand clinicile private :*. Fundita?