| Mirunaaaa a întrebat:

La ce ajuta daca imi pun ulei de ricin pe varfurile parului?

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Probleme de cadere a parului - Pentru cei care au probleme cu caderea parului sau "chelie", uleiul de ricin este o solutie la indeamana. Tratamentul pentru par presupune masarea pielii capului cu ulei de ricin din abundenta inainte de culcare timp de trei zile pe saptamana. Bineinteles, a doua zi pielea capului trebuie bine spalata si clatita.

4 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Daca vrei sa iti creasca parul trebuie sa pui ulei de ricin la radacina, nu la varfuri.

| Dootzy a răspuns:

Iti creste parul.Eu am incercat si mi-a crescut.

| RockaruL a răspuns:

Mai ajuta la ceva:Iti face parul mai lucios in caz ca il ai degradat...

| xdeni a răspuns:

Daca pui ulei de ricin pe tot parul se aspreste, nu se mai incalceste asa de des si pe deasupra creste mai repede