| anonim_4396 a întrebat:

Lasand gluma la o parte, sperma chiar face bine la ten?

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Din experienta mea de fosta profesoara de biologie iti pot spune ca nu face bine, ci poate da reactii adverse, ceea ce se stie este faptul ca sperma in combinatie cu alti compusi chimici poate ajuta la fel de fel materii prime, cum de altfel este si cu placenta.

19 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Uite cineva care a raspuns pe bune, la adresa
http://www.prezervativ.ro/diverse/tratament_acnee_sperma_inghitita.php

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu face bine la ten, ba chiar poate sa-ti dea alergii urate.

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Dap unii oameni chiar platesc pentru asa cevawinkingwinkingwinking

carla
| carla a răspuns:

In nici un caz, vrajeli spuse de barbati pentru a convinge unele femeiwinking

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O my good! tu chiar ai folosi asa ceva e scarbos? nu stiu daca face bine sau nu dar e gretos iiiiiiii sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum?

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da sperma face foarte bine la ten.....de cate ori fac dragoste barbatul meu ejaculeaza pe fata mea .....in aproximativ 1sap jumate se vad rezultatele.....foarte bine ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, face bine la ten si nu vad de ce ar fi gretos...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer nu stiu daca face bine sau nu dar nu vad de ce este scarbos...probabil nu aveti 18 ani nu aveti foarte multe experiente sexuale nu are de ce sa fie scarbos voi comparati sperma cu urina probabil de asta considerati ca este scarbos ei bine sperma nu este deloc toxica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Yepu deja stia toate astea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca exista intre voi fetelor amatoare, rog a fi contactat de urgenta pentru' a ne convinge odata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai avand in vedere cele citite si spuse de specialisti este mai mult decat logic ca sperma contine substantze nutritive dar in acelasi timp nu este benefica.Chestie care se cam bate cap in cap. Ma rog trecand printr. o perioada nu exagerata dar putin mai proasta a tenului meu si avand o relatie serioasa si de lunga durata cu partenerul meu m-am gandit ca nu pierd nimic daca incerc, iubitul meu a ejaculat direct pe fata mea. Ce pot spune este ca in circa un minut mi-au aparut un fel de pete pe fata si m-am speriat gandindu.ma ca as putea fi alegica sau cine stie ce dar au disparut in circa 10 minute. Momentan in prima faza am o piele foarte fina. Poate fi si o smecherie folosita de baieti asa ca daca nu aveti destula incredere si nu este ideea voastra fetelor nu va lasati influentate s-ar putea nici sa nu le pese de tenul vostru. Pana la urma daca vrei sa te convingi poti incerca happy o sa continui si probabil o sa postez in caz ca are efecte. Ma pune totusi pe ganduri aparitia petelor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da fac de binehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De retinut este faptul ca difera la fiecare ejaculare. Uneori are un aspect mai cremos (de obicei dupa ejaculare), iar alteori este mult mai lichida. Dupa cate se stie, sperma contine 90% apa si 10% materii solide, din care 8% sunt substante organice iar restul saruri minerale. Chimic este formata din proteine, actic citric, fructoza, sodiu si cloride. Sperma mai contine hormoni sexuali in doze mici precum: estrogeni si androgeni. luati prospectul la o crema de fata si comparati, gustul este alterat de ce mananca individul (ceapa, fasole, grasimi), de preferat mancaruri usoare lactate, oua, unt de alune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, sperma este buna la ten, dar nu oricum! Mai intai trebuie stiut ca nu prima ejaculare trebuie folosita si nici chiar a doua ejaculare.
Trebuie ca barbatul sa ejaculeze in mod frecvent in mai multe acte sexuale, apoi ar fi bine sa se alimenteze cu fructe in special citrice, sa fie bine alimentat si chiar 100 - 200 ml de vin ( rosu daca se poate) si incepand cu a patra ejaculare se poate folosi sperma pe tenul fetei. Atentie, foarte important, sperma sa nu fie rece!
Proaspat ejaculata pe fata, sperma trebuie intinsa peste tot si se tine pana se raceste bine (cca. 5-7 min.) apoi se indeparteaza cu apa calduta ( nu fierbinte si nici rece!)
Dupa circa doua saptamani veti avea un ten de invidiat.
Succes!

Alte răspunsuri