| Criiss16 a întrebat:

M-am nascut cu parul crettongue. Cum as putea sa-l intretin?:

8 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Intinde-l cu placa.winking Nu prea poti sa il faci sa stea asa pentru totdeauna dar cu placa sta destul de mult.happy
Succes!happy

eileen
| eileen a răspuns:

Super, il speli cu un sampon special pentru parul cret si un balsam adecvat si il dai cu un ser pentru varfuri, de obicei se tocesc repede. Ca sa stea frumos, il dai cu o crema, gen Sunsilk pentru parul cret.

| anonim a răspuns:

Woow! sa nu imi spui ca il ai si lung?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu happy
Hai sa iti spun cum il "ingrijesc" eu.
Nu este neaparat necesar sa folosesti un sampon pentru parul cret. Eu folosesc Elseve anti-rupere (nu trebuie sa il folosesti si tu, iti poti gasi unul care sa fie potrivit parului tau) si parul meu este foarte rezistent. Masca de par 1 data pe luna si balsam de cate ori simt ca este necesar pentru ca parul cret este in general mai uscat.
De obicei este bine sa il lasi sa se usuce singur dar daca vrei sa il aranjezi, foloseste spuma de par (nu multa) si difuzorul, stand cu capul in jos. Nu uita parul cret nu se usuca in totalitate. Si la final il poti da cu un pic de spray pentru stralucire, pentru ocaziile speciale happy
Vara ai nevoie de un spray cu protectie UVwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa folosesti placa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am parul cret si imi este foarte greu sa il intretin si mai este si lungcrying

Răspuns utilizator avertizat
| cosmin_andrei a răspuns:

Merge si o masca de par gen Kalos... si cand il aranjezi cu spuma e super big grin