| BiuL a întrebat:

Mereu am avut unghiile lungi, tari si sanatoase dar de cateva luni au luat-o razna, se exfoliaza, se desfac efectiv in foite si nu stiu ce sa mai fac cu ele, si daca le tai parca se sfarama asa. Vreo idee, tratament?

6 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Las-o mai moale cu ojele, o perioadă nu mai folosi deloc lacuri sau oje. Ţine-le vre 10 minute în ulei de măsline călduţ. Din când în când mai tamponează-le cu zeamă de lămâie. Dacă unghiile au căpătat o nuanţă galbenă, le poţi ţine câteva minute în acea zeamă de lămâie şi îşi vor mai reveni.

| crissa20 a răspuns:

Iti recomand sa folosesti un lac intaritor si sa iei si niste suplimente pentru par si unghii sau un complex de vitamine, in cele 10 zile din luna care mai sunt ok pentru vitamine( vitaminele se iau doar in lunile care contin litera,, r'', asa mi-a spus doctotul meu de familiebig grin ) bafta!

| AlinnJe a răspuns:

Iti recomand sa mergi la un doctor.

| Fiorella18 a răspuns:

Cred ca ai nevoie de niste suplimente de vitamine si minerale. Cauta ceva mai bun, gen Calivita, chiar daca este mai scump. Mie imi cadea f tare parul dupa ce am nascut, dar suplimentele de la Calivita mi-au rezolvat aceasta problema.

| Evelinaaaa a răspuns:

Cred ca ai lipsa de calciu... poti folosi un lac intaritor de unghii.

| Ruxy000 a răspuns:

Incearca uleiul de ricin happy Este foarte bun daca ti se exfoliaza unghiile, pentru cresterea lor, la fel si pentru cresterea parului happy