| Solomon_Diana_1996 a întrebat:

Mi-am cumpar o pereche de cercei de aur din aceea cu lantisor la spate si in fata un delfn, dar delfinul acela tot se lasa in jos si am ocazia sa imi cada si sa ii pierd.stiti ceva gen sa nu mai cada?

7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da există riscul de a-i pierde, găurile sunt prea largi, din cauza cerceilor grei, pe care i-ai purtat. Du-te la un cabinet medical, să îți dea alte găuri, cu un ac subțire. Le arăți cerceii, le spui despre ce e vorba etc. Probabil, te vor sfătui...

| K0sti a răspuns:

De genul feminin sau masculin?

| K0sti a răspuns:

Corect, deci cand spunem "de genul", ne referim doar la fiinte! In nicio alta parte nu se foloseste aceasta expresie! Asa ca striga tare sa te auda toti!

| K0sti a răspuns:

Draguta mea, chiar nu m-am enervat! Doar am explicat ca expresia "de genul" nu se foloseste decat atunci cand vorbim despre fiinte!
In contextul de aici: "stiti ceva gen sa nu mai cada?"... e departe de a fi vorba de o fiinta!

| K0sti a răspuns:

Nu ai prin ideea, scopul era sa strigi (strigam impreuna) ca este incorect folosita aceasta expresie! De ce sa strigam? Ca sa auda cine trebuie, cam 90% din TPU! Uite si aici: http://oltenitainfo.ro/......te-corect/

| K0sti a răspuns:

Nu ai pentru ce! Somn usor!

| K0sti a răspuns:

NU! Lasa-le, ca nu munciram degeaba! Sper...
Poate mai sunt unii care mai baga la tartacuta cate ceva!