| Denisa a întrebat:

Mi-am cumparat crema nuantatoare de la Avon Skin So Soft. E buna? Nu am incercat-o inca. Sa ma exfoliez inainte? Abatting eyelashes si pot sa ma dau cu ea si pe fata?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Nu folosesc, dar preferabil, pentru ca rezultatul sa nu dezamageasca, ar fi ideal sa te exfoliezi si poate chiar si sa aplici o crema hidratanta inainte.Nu sunt sigura daca nu cumva iti va afecta pielea dupa si vei putea ramane cu niste urme de toata frumusetea sau cu vreo iritatie... eu astept sa vina vara cu soarele ei plin si sa ma bronzez frumos si natural, la plaja. Nu am incredere in solar sau solutii din-astea. Plus ca imagineaza-ti! Daca folosesti crema si intr-o zi te imbraci in niste haine mai deschise la culoare si e foarte cald afara, transpiri si te alegi cu niste pete de toata frumusetea pe haine! Pe deasupra, exista si riscul de a nu aplica uniform sau mai stiu eu cate alte motive!
Recomand bronzul natural!
In orice caz, eu zic sa nu te dai si pe fata. Pentru bronz, foloseste un fond de ten mai inchis sau chiar perlele bronzante de la Avon!
Mult succes si un bronz frumos!
Pa-pa!

Janina
| Janina a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa ai grija, eu de exemplu sunt alergica la produsele din gama Skin So Soft, fac bubite pe tot corpul si ma rosesc