| anonim_4396 a întrebat:

Mibazon e bun pentru puncte negre si albe? funda restul vot

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

ATENTIE! CU TOATE CA ESTE STRICT DE UZ VETERINAR MULTE PERSOANE IL FOLOSESC PT UZ PROPRIU. Analizand cazuistica stocastica de pe net va pot spune ca din 500 de persoane decat ~5 au "raportat" efecte negative de genul: exacerbarea acneei, iritatii, edeme etc. toate regresand la incetarea sau rarirea administrarii.
Exista cazuri la care anceea se agraveaza (cel putin aparent) dar dupa 5 -7 zile regreseaza foarte mult... celelate persoane au raportat vindecare totala a acneei, furunculozei si a altor infectii bacteriene cutanate, la cateva dintre ele acneea recidivand dupa cateva luni, insa reluarea tratamentului a rezolvat problema!

eu zic sa nu il incerci!
mai bine incearca cu ceai de busuioc! e foarte bunwinking
ceaiul de busuioc se pune pe batista caldut si apoi se pune batista pe fata si il lasi asa 10 minute! faci ast de doua ori pe zi si intr-o saptamana o sa vezi rezultatewinking

1 răspuns:
| fashiongirl97 a răspuns:

Mibazonul nu e bun pentru punctele negre, eu il folosesc pentru cosuri o data pe saptamana pentru ca mi l-a recomandat o casmeticiana...pentru punctele negre ai putea sa iti faci o data la 2 saptamani o baie de abur care iti deschide porii si apoi le poti scoate, dupa ce le-ai scos aplica o crema astringenta pentru a inchide porii