| EleNa_7853 a întrebat:

Parul meu nu e nici drept, nici cret, dar nici intre e umflat, fara stralucire. Mentionez ca folosesc si sampon si balsam dar nu sta deloc. As vrea sa stau si eu cu parul desfacut ce tunsoare m-ar avantaja pentru astfel de par?

Răspuns Câştigător
| AdaIoana18 a răspuns:

Buna... Si eu am parul cret iar acum cateva luni il aveam lung, dar m-am gandit sa mi-l tund in scari si sa il raresc sa ii mai iau din volum. Dar ce sa vezi nu este nici decum cum ma asteptam eu. Iti dau un sfat mai bine lasa-ti parul cum il ai si nu il tunde in scari pentru ca este cea mai oribila freza. Eu am noroc ca mi-a mai crescut parul si nu se mai observa. Incearca uleiuri de par pentru a reduce din volum, iar pentru stralucire incearca spuma de par Nivea Diamond Gloss eu acum aceasta o folosesc si sunt foarte multumita. Mai poti folosi Balsam pentru par Nivea tot Diamond Gloss uite o imag... http://www.julie.ro/img/91/3715.jpg. Parul ai putea sa ti-l prinzi intr-o parte eu asa il am si tuturor le place. Sper ca te -am ajutat. Pupici :* :* :*

5 răspunsuri:
| yoysh a răspuns:

Incerca sa il tunzi in scari si sa folosesti spuma de par ca sa il incretesti.Asa statea si parul meu si l-am tuns in scari ca sa ii iau din volum la baza si sa fie mai voluminos in crestet. placa este doar o solutie temporara si ii vei lua si mai rau din stralucire pentru ca il vei arde. te pup si bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa iti faci breton. Aaaaa, da, incearca sa folosesti placa.

| Bianca_2742 a răspuns:

Foloseste placa si gata.

| ToxxxxxyiLiycKxKxKx a răspuns:

O tunsoare scurta si indrazneata

| EleNa_7853 explică:

Am folosit placa si l-am deteriorat foarte tare pentru ca am firul subtire