| 10011993 a întrebat:

Pentru fete: de cate ori pe saptamana va faceti manichiura?big grin dar pedichiura?big grin fundatongue:*

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună. De două ori pe săptămână manichiura, şi o dată pe săptămână pedichiura. O zi bună happy!

pa, pa.

2 răspunsuri:
| AndrogynBeauty a răspuns:

Nu-s fată, dar acord multă atenţie îngrijirii unghiilor. Pe cele de la mână le aranjez (scurtat, pilit, dat cu argintiu şi lac) cam o dată la 5-6 zile. Depinde şi de calitatea ojei / lacului. La picioare, durata medie poate fi undeva la 7-9 zile, tot aşa, în funcţie de calitatea ojei / lacului şi de încălţămintea pe care o port.

| DolcE_7446 a răspuns:

Mainile pot fi o veritabila carte de vizita a unei femei si nu numai.Cand zic "nu numai "atunci ma refer la barbati.Este foarte importanta ingrijirea unghiilor.
Eu imi fac manichiura saptamanal si ori de cate ori este nevoie pentru mici retusuri.Depinde d starea pe care o am si cat de repede ma plictisesc de model si nuantza.Alteori imi schimb manichiura si de 3 ori pe saptamana.
Atunci cand am aplicatii de tips cu gel plec la salon pentru intretinere o data la 2 saptamani.
In ceea ce priveste pedichiura doar 1 data pe saptamana imi schimb modelul.
Dar u cum procedezi?
:d