| anonim_4396 a întrebat:

Pot folosi acidul salicilic impreuna cu cel ascorbic (vitamina C)?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti aplica acidul salicilic si ulterior pe cel ascorbic atata timp cat tenul tau nu este unul sensibil, sensibilizat, deshidratat
sau uscat.

Fiind vorba de 2 acizi potentialul iritant creste, cel mai indicat este sa folosesti acidul ascorbic dimineata, urmat de spf, iar seara acidul salicilic. O alta varianta ar fi sa aplici acizii in ce regiuni ai nevoie, fara sa ii suprapui, iar restul produselor sa le aplici prin tapotare dupa 10-15 minute.

6 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Pai presupun ca e vitamina C uz intern si acid salicilic uz extern. N-au treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ce anume? Ten?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru WhiteLife):

E vorba de serurile pentru ten. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Sunt sigura că știi și despre ce este vorba laughing