| pynnk a întrebat:

Produsele cu acid salicilic sunt bune pentru tenul gras?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt chiar recomandate.
Pa, pa.

| cat a răspuns:

Da. Exista si plasturi speciali cu acid salicilic (aspirina) pentru ten gras si ten cu cosuri/puncte negre.

| thevampirediariesfever a răspuns:

Produsele cu acid salicilic sunt destinate tenului gras, dar in special pentru a reduce acneea, petele si alte imperfectiuni ale tenului. Foloseste unele ce contin de la 0, 2 - 2, 5% acid salicilic, pentru ca altfel exista sanse ca pielea sa reactioneze, iritandu-se, iar daca folosesti un produs sub 0, 2% acid salicilic nu prea are cine stie ce efect. O zi buna!

| AlleSss a răspuns:

Heii.
Da, sunt chiar foarte bune!

Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Sunt cele mai recomandate tipului acesta de ten, merg foarte bine.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat