| Aduuuu a întrebat:

Am parul mediu, brunet si imi sta chiar bine, dar m-am plictisit. Cum as putea sa ma tund?

Răspuns Câştigător
| claudiuu1 a răspuns:

Ai putea sa te tunzi punk sau cel mai bine ca solistul trupei Red Hot Chili Peppers Anthony Kiedis cauta o poza cu el din 2011! FUNDA

2 răspunsuri:
| Mariana237 a răspuns:

Nu uita de forma fetei atunci cind iti alegi cum sa iti tunzi parul.
http://www.google.ro/......tp?/search

| Mariana237 a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/search

Cum sa iti alegi o tunsoare

Alegerea tunsorii depinde de multi factori precum forma fetei tale si look-ul pe care vrei sa il adopti.

Daca esti o femeie care stie ce vrea, vei usura munca stilistului.

Foloseste indiciile urmatoare si creaza-ti look-ul care ti se potriveste cel mai bine.

Leaga-ti parul la spate daca este nevoie, si vezi ce forma are fata ta intr-o oglinda.

Observa daca fata ta este ovala, lunga, patrata sau rotunda, sau in forma de inima.

Pentru fata ovala este indicat un echilibru vestimentar.

Din moment ce majoritatea tunsorilor sunt indicate in acest caz, incearca cat mai multe.

Fa ca o fata lunga sa para mai scurta cu o tunsoare pana la umeri. Straturile lungi au efect.

Alege parul ondulat pentru o fata patrata, cu o frunte lata si obraji mari, si o barbie de asemenea.

Buclele ascund forma barbiei. Evita parul drept.

Alungeste o fata rotunda cu o barbie mica, cu parul lung, peste barbie.

Mai multe straturi dau impresia de volum. Parul in jurul obrajilor iti ingusteaza forma fetei.

Evita tunsorile scurte.

O fata in forma de inima are o frunte mare si o barbie mica.

Incearca parul pana la umeri, adaugand straturi de la barbie in jos.

Onduleaza straturile acelea pentru a da cat mai mult volum si echilibru.

Si o tunsoare pana la barbie este indicata. Evita tunsorile voluminoase sus si drepte in jos.

Sfaturi si avertizari

Ia in considerare si textura parului cand te hotarasti asupra unei tunsori.

Un par lung este greu de intretinut.

O tunsoare scurta este mai la indemana.

Parul subtire arata bine drept si cel mai gros invers.

Incearca mai multe tunsori pana gaseti una care sa ti se potriveasca perfect.