| badgirl6869 a întrebat:

Sall!
Parul meu este drept asa ca incerc intotdeauna sa imi fac bucle dar daca nu imi umplu capul de fixativ nu imi rezista mai mult de o jumate de zi asa ca as vrea o metoda de a-l face sa fie permanent buclat(NU CRET). Ma puteti ajuta?

dau funda:*

Răspuns Câştigător
| Carlamonicaanghele a răspuns:

Eu imi fac moate si e adorabil, uite cum se fac:
ia un tricou mai vechi sau o bucata de panza de bumbac si taie fasii late de maxim 2 cm si lungi de vreo 15 ( depinde cat de lung ai parul)apoi taie niste fasii de hartie, lungi de vreo 6 cm si late de vreo 5 cm,ia fasia de panza si infasoara pe la mijlocul ei fasia de hartie (pe lat cum ar veni), si infasoarale in "moate",apoi leaga moatele si pune-ti un baticut in cap si maine dimineata iti desfaci parul,il piepteni putin daca vrei (nu neaparat) si il dai cu fixativ sau spuma,sau ceara, cred ca merge si daca dai o suvita cu spuma si apoi o infasori pe "mot", incearca.
succes!
funda?:-o

1 răspuns:
| ynna93 a răspuns:

Pai nu cred ca ai ceva.doar sa-l pui pe bigudiuri si sa-l dai cu spuma.