| JustDoIT11 a întrebat:

`! M-am tuns scurt si imi statea foarte bine la coafor dar acum e groaznic. Va rog, spuneti-mi niste masti de par pentru cresterea mai rapida a parului incercate de voi sau niste masti cu ulei de ricin (mi-am luat astazi si nu stiu cum sa-l folosesc). uleiul de ricin se aplica direct pe par sau nu? eu plec din tara in august si ma mut definitiv acolo. Ma duc la aceeasi scoala unde s-a mutat iubitul meu, si stiu ca el uraste parul scurt (si eu la fel) si nu stiu de ce m-am tuns. va rog, spuneti-mi daca poate sa-mi creasca parul pana in septembrie mai mult de 6 cm (eu nu prea cred ca se poate crying ) sau macar 4 cm. HELP! dau funda vot etc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut o problema similara in luna decembrie. Deci: iti recomand vitamine pentru par sau pentru par si unghii (eu am luat Aspasia - cutie cu 40 de tablete, cam 20 de lei, si Nature's Bounty - de la Walmark, aprox. 43 lei). Apoi, trebuie sa folosesti masca de par la fiecare spalare. Aici recomand de la Kallos masca cu placenta. E foarte buna. Acum, 4 cm s-ar putea sa iti creasca. Nu te stresa, ca de la stres cade! happy Mie mi-a crescut cu vitamine si masca din aia cam 8 cm in 6 luni.

| CrushBoy89 a răspuns:

Nu-ti face griji..Va creste! Mie mi-a crescut parul asa cum il vezi in poza, mi-a crescut in 4-5 luni..Nu am folosit sampoane, geluri sau alte minunatii..Il strica si nu va mai fi asa cum era inaintehappy
In plus la ce te gandeai cand te-ai tuns?laughing
Creste intr-o luna si ceva vreo 3-4 cm..Stai linistita si ai increderehappy

| Cocooos a răspuns:

Uleiul de ricin se aplica direct pe par, dar el este mai mult pentru indesire. Eu am parul mediu si vreau luuung, si folosesc ceai verde si chiar observ diferenta. Pun putina apa la fiert, introduc pliculetul si las sa fiarba. Apoi astept sa se raceasca pana e caldut si aplic pe par. Invelesc parul in prosop si las cam 30 min. Cateodata mai pun si aloe vera, propolis, Vitamina A(gasesti in farmacie). Ca sa iti cresca si mai repede dupa ce te dai maseaza scalpul cu degetele. Piaptana-l des. Succes!happy