| ForeignO a întrebat:

Am auzit de o crema care se gaseste la plafar. Este O creama pentru par cu gaz si ulei de ricin si mai multe. care spune ca iti opreste caderea parului si tot odata iti grabeste cresterea parului. Daca ati auzit de aceasta crema ce spuneti. sa o incerc?

O vreau mai mult pentru a'mi grabi cresterea parului. Dar au fost si cateva dati cand dupa ce ma spalam pe cap de la uleiul de ricin ( am foslosit cam 2 luni) imi cadea par cu nemiluita!
Ce spuneti?

Va Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei, eu zic ca o sa functioneze crema happy. mai ales ca e pe baza de gaz. am intalnit persoane care aveau 3 fire de par in cap, datorita caderii parului si dupa tratamentul cu gaz, podoaba capilara li s-a imbogatit. poti sa folosesti direct gaz, fara crema... daca te intereseaza, pot sa aflu mai in detaliu modul de aplicare si alte detalii, numai sa ma anuntzi happy.

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi la un medic dermatolog, trebuie investigata cauza caderii parului, apoi indicat tratamentul corespunzator.Tratarea "dupa ureche "poate avea repercursiuni grave.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Daca ti-a cazut parul probabil din cauza uleiului de ricin nu folosi si aceasta crema
Nu ai incercat cu Revalid

| Sara a răspuns:

Eu folosesc revalid si imi cade parul si mai tare :d am dat aprx 200 lei pe tot tratamentul (sampon, ser, balsam) si degeaba. Daca are ulei de ricin nu folosi, ce i drept gazul este bun pntr par, stiu de la bunica si strabunica mea ca ele in tinerete se spalau o data la cateva saptamani cu gaz pe par, si saracele aveau un par minunat gros si fara matreata, nu ca noi acum, care cu piata plina de produse aiurea tot ne plangem de parul nostru. Sper ca te'am ajutat, iti recomand un medic dermatolog pntr afectiunile podoabei capilare. bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e adevarat.Inca nu se stie de ea.

| blondys a răspuns:

La fel cum zice mai jos si Sara, gazul este foarte bun pentru par!
Cand eram mica, ma spala mama mea numai cu gaz si aveam un par minunat...mai ales ca era si blond.
O sa ma apuc si eu sa ma spal din noua cu gaz, lucru care ti-l recomand si tie!:*
Peste ceva timp, sa imi spui daca am avut dreptate sau nu!