| Giuliaaa282 a întrebat:

Ati folosit otet de mere pe par? Am auzit ca daca te dai cu el iti creste parul mai repede. Daca nu merge aceasta metoda, imi puteti da altele? Va rog!

5 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Otetul de mere ajuta sa,, topeasca'' urmele de sampon dupa spalare
Sunt o sumedenie de masti de par, in funtie de tipul lor.
Cea cu galbenus de ou +miere+ ulei de masline+o fiola de vitama A, e cea mai folosita!
In plus un par sanatos poti sa ai si in funtie de ce mananci
http://www.divahair.ro/......e_invidiat
http://www.ele.ro/......oase-38821

| Totenn a răspuns:

Nu am folosit otet de pere dar am folosit ulei de masline, te dai cu el pe par si astepti 40 minute apoi te speli normal dar clatesti din abudenta pentru a elimina uleiul.

| 크리스티나kristinikaaクリスティーナ a răspuns:

Eu ma spal cu un sampon de la gerovital care este anticadere si fortifica cresterea firului de par, dupa care pe parul umed ma dau cu un ser tot anicadere si de creste. Dar inainte de asta imi dau cu doua lingurite de ulei de ricin amestecat cu o lingurita de zeama de lamaie si imi masez scalpul cu acesta, il las sa actioneze cam 2 ore dupa care imi fac baie, parul se descurca foarte usor si mi-l face matasos. iar la cateva saptamani imi iau singura din varfuri pentru ca am mana usoara si datorita acestiu ucru imi creste si mai repede parul. iti recomand sa folosesti aceeasi medoda si sa vezi rezultatele care bieinteles apar in timp nu imediat. sper ca ti-am fost de folos big grin

| biancaaam a răspuns:

Am folosit otet de mere pentru a limpezi parul dupa spalare.
Am auzit despre mastile din ulei de masline, ricin si cocos. De asememea, am inteles ca parul creste mai repede daca il piepteni dupa spalare cu un piaptan cu dintii rari sau unul special pentru parul ud si daca iti masezi scalpul in fiecare zi. Poti sa mergi la coafor sa iti taie varfurile la 6-8 saptamani pentru ca daca se despica, parul nu creste la fel de usor si nici nu are un aspect frumos

| simosimi23 a răspuns:

Sa incerci cu ulei de argan sau de cocos daca vrei sa iti creasca parul mai repede.