| Benn12 a întrebat:

Din greșeală mi-am pătat haina cu energizant (nu chiar puternic) si vreau sa stiu daca se ia mirosul, eu cred ca pata in sine se ia, dar nu știu de miros. Ajutor va rog.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Dispare și mirosul, că doar nu este motorină.

5 răspunsuri:
| Benn12 explică (pentru anonimg):

Adica pintr-o singură spalare cu detergent se ia? Mersi

| Ana7807820 a răspuns:

Se ia si mirosul, la fel ca si la alcool. Sa vezi curiozitate: un telefon mobil isi pierde abilitatea de a avea stralucirea aia a ecranului daca e scufundat in energizant. Asa ca ai grija data viitoare!

| anonimg a răspuns (pentru Benn12):

Nu știu dacă mai există vreun solvent ca motorina care să persiste mirosul atât de puternic ca aceasta.
Pe când energizantul nu are un miros atât de puternic. Desigur că la prima spălare cu detergent, mirosul de la energizant va dispărea. Inclusiv pata.

| Violleta2022 a răspuns:

Orice detergent care-i capabil sa scoata pata la spalare, va scoate si mirosul.

| Andreeush a răspuns:

O dată ce o speli cu detergent dispare și mirosul.