| happy.....withoutyou a întrebat:

Fetelor, ce parere aveti, epilarea cu benzile veet functioneaza? Sau crema veet? cit dureaza?

Răspuns Câştigător
| legallyblonde a răspuns:

Mie personal nu imi place nici una. Benzile alea cu ceara rece nu sunt atat de bune ca ceara fierbinte, dureaza destul de mult si raman portiuni neepilate. Crema e o metoda rapida, insa e ca si cum ai folosi big-ul, creste la loc in 2-3 zile maxim.

8 răspunsuri:
| Denisa a răspuns:

Mi-am cumparat benzi reci veet si nu sunt bunehappy adica... mie nu mi-a luat nici un fir de par. Eu ma duc la salon si ma epileaza cu ceara calda si nu am problemeoh go on

| xibalba a răspuns:

Pai da, functioneaza ambele. Cu benzi dureaza mai mult timp, cu crema parul incepe sa se observe a doua zi, sau a 3-a, depinde, asta pentru ca la benzi firul de par e smuls cu tot cu radacina, la crema este doar "taiat" la nivelul pielii, dar radacina ramane. Deci, cu benzi te tine mai mult, dar doare si mai rau.

| AdaIoana18 a răspuns:

Eu mi-am cumparat benzi de ceara rece de la Veet dar inca nu am folosit-o, insa am folosit crema depilatoare de la Veet este buna dar trebuie sa astepti pana actioneaza.Eu folosesc Gillete este mai bine de fiecare data cand vreau sa ma epilez in aproape 5 minute sunt gata, dar cu crema astept 15-20 min. Te-am pupatkiss

| PisicaAristocrata a răspuns:

Benzile cu ceara rece Veet inseamna bani aruncati aiurea.Nu sunt bune de nimic.Crema depilatoare-nici aia nu-i prea eficienta.Ar trebui sa repeti epilarea cam o data la 2 zile. Cele mai bune sunt benzile cu ceara calda. Le gasesti in toate marile supermarket-uri. Da-ti cu ceva pudra in caz ca te iriti dupa epilat.Sau lotiune de calmare a pielii iritate, daca ai piele sensibila.

| Bubble a răspuns:

Cu benzi intre 3-4 saptamani[eu asta folosesc si ceara calda]
crema veet maxim 4 zilehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Benzile sunt mai bune decat crema, dar lasa ceara, care se indeparteaza greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am folosit si eu benzi Veet, insa am fost un pic dezamagita din cauza faptului ca nu mi-au smuls firul de la radacina.In ceea ce priveste ceara ramasa pe picior, la mine nu ramanea multa, deci era foarte usor de indepartat. Dar, mai e o problema.Deaupra genunchiului nu m-am putut epila...nu stiu...imi ramane multa ceara si nici nu se smulg firele.Dedesupt de genunshi e OK, cu exceptia firelor ce nu sunt smulse din radacinasad
P. S. :Si nu e dureroshappy