| Zambaretu1 a întrebat:

Salut.M-a prins soarele foarte tare, si m-am facut negru.Si colegii rad de mine ca sunt prea negru. Exista ceva de albire? Adica nu exagerata, ceva sa mai lumineze fata.. Sapunul de Papaya are aceasta functie? Multumesc dau funda.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Trebuie sa-ti exfoliezi pielea ca sa indepartezi bronzul.Fa-ti un scrub acasa sau cumpara-l de la farmacie si foloseste-l o data la 2 dusuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara-ti un gel exfoliant si exfoliaza-te bine, pentru fata unu separat.

O metoda naturala pentru exfoliere ar fi combinarea uleiului de masline cu malai, impusti doi iepuri dintr-o lovitura, dupa ce clatesti ramane pielea fina.

Daca alegi exfolierea din comert cumpara si o crema hidratanta. Gen Nivea body sau cea de la doina cu capac mov. Si daca mai stai in soare foloseste crema spf 50.

Sau zeama de lamaie dar e iritanta... doar ca merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Foloseste zeama de lamaie, incearca.
Te pup!

| StopShowingOff a răspuns:

Cred ca cel mai bun "inalbitor" e timpul.