| fratelezeno a întrebat:

Salut, stie cineva cum se numeste acele portmoneuri de se poarta la blugi in America? Si unde as putea sa le gasesc, multumesc

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

laughing cum sa se numeaca portmoneu, dar se poarta in buzunare, nu doar la blugi la orice.
Insa daca tu ai bani romanesti cash nu prea incap in aceste portofele, incap doar dolari, sau carduri.Pe aici majoritatea folosesc carduri, asa ca de aia aceste portofele is mai micute, mai subtiri.

Daca folosesti bani cash, si multi la tine, nu prea da bine deloc, sa stai cu ditai caramida in buzunare.
Unde poti sa gasesti? Pe internet, pe amazon, ebay, gasesti cate vrei.De regula toate astea is din piele.

Daca cauti online cauta Wallet for Man, sau daca e pentru femei, for woman.
Sau wallet cards, doar pentru carduri, daca nu tii la tine cash.Ori wallet for men small or slim.

| carevaescu a răspuns:

Te referi la borseta de brau?

https://www.fashiondays.ro/search/?q=Borseta

| Dragobeta a răspuns:

Portmoneu (porte-monnaie), obiect în care se țin de obicei banii mărunți.
Portofel (porte-feuille), obiect de buzunar în care se poartă bani de hârtie.
Tu ce cauti?