| AlexaDew a întrebat:

Se apropie Halloween-ul si noi in fiecare an facem petrecere la scoala. Dar nu prea am iedee in ce sa ma costumez thinking. Eu ma gandeam la o pisicuta...
1. Imi mai dati voi cateva idei in care sa imi spuneti si cum sa ma imbrac?
2. Daca ma fac pisica ce haine trebuie sa port? Dar cum sa-mi fac acele urechiuse?
Multumesc happy

3 răspunsuri:
| Ađřıαηηα a răspuns:

Buna.
Am avut si eu candva probleme cu acest subiect dar in momentul de fata sunt mai mult decat indiferenta de tema aceasta.
In fine, sa revenim la tine.
Idei de costumatie :
Vampir- o capa, niste dinti, colanti negri si o bluza/ pulovar negru plus niste machiaj sangeriu si esti gata.
Zombie- Iti iei niste haine mai vechi le tai, le desenezi cu acoarele rosii ca sa para vechi, rupte si patate de sange. Un machiaj luat de pe net pentru asa ceva, chiar un tutorial mai explictit ar fi mai bun.
Mireasa moarta- O rochie neagra, un voal negru, un buchet de flori preferabil trandafiri uscati si un machiaj sumbru si esti gata.
Vrajitoare- O palarie, o matura, niste unghii mari si negre, buze negre, un neg desenat cu creionul pe nasucwinking si o rochie groteasca.
Rocker- Colanti cu tinte sau blugi cu lanturi atasate ambele de culoare neagra. Pulover negru cu tinte sau vreun tricou cu cranii sau mai stiu eu ce dracovenie. O geaca neagra de piele cu tinte de preferabil. Niste usvite verzi/ albastre/ roz prin par facute cu un spray special. ( nu-ti face griji se ia dupa o spalare ). Niste accesorii pe masura ( bratari cu tinte, medalioane cu cap de mort, inele XXL ). SI punctul culminant un fulger desenat pe fata cu un creion dermatograf. happy

Cat despre intrebarea 2 pot spune ca iti poti atasa de o pereche de colanti o coada. Poti cumpara niste material pufos negru sau alb depinde ce culoare vrei sa ai, rogi pe cineva sa te ajute ca sa cosi marginile in asa fel incat s aiasa ceva lung si cilindric precum o coada, bagi niste umplutura in ea si cosi capetele ( vata de exemplu ). Iti mai iei o bluza neagra iar coditele le poti face in felul urmator:
Iei o cordeluta simpla, neagra. O imbraci cu acelasi material cu care ai imbracat coada dar nu inainte sa-i lipesti ceva chiar si carton in forma de urechiuse pe ea pe care bineinteles le vei imbraca cu acel material. Iti mai poti pune si nist eunchii false pe care mai apoi le dai cu oja neagra si iti faci niste mustati cu un marker/creion dermatograf. smug
Sper ca ti-am fost de folos.
Pa-pa wave happy

| rosalinda985 a răspuns:

Eu zic ca mai bine iti cumperi o masca simpla si te poti imbraca si elegant in acel timp. Daca vrei sa te imbraci in pisica ia-ti o bluza neagra si niste colanti si un machiaj specific, urechiusele de pisica nu stiu cum le poti face dar eu zic sa iti o cordeluta cu urechiuse de pisica. Fundaaa? :*