| Zberk a întrebat:

Sunt baiat si am parul de 5 cm. Faza este ca pe partea dreapta am parul putin mai mic ca in restul capului( o portiune foarte mica nu stiu cum sa explic ) si vreau sa-l duc la aceeasi lungime. As vrea sa folosesc ulei de ricin si am o intrebare : sa pun doar pe partea aceea unde vreau sa-mi creasca mai repede sau pe tot capul? A doua intrebare : eu vreau sa-l folosesc doar odata ca sa imi creasca partea aceea de par de la 2 cm cat o am eu la 4-5 cm si as vrea sa stiu in cat timp imi va creste si de ex daca peste 1 - 2 luni daca nu voi mai utiliza acest tratament parul va creste normal.

1 răspuns:
| aram a răspuns:

Uleiul de ricin iti va ingrasa parul dar poti sa iti faci si masti(cauta pe youtube diy-uri) daca totusi vrei sa folosesti ulei de ricin amesteca-l cu ulei de migdale si ulei de cocos
eu folosesc pentru gene, dar avand in vedere ca sunt gene si in general nu cresc extrem de lungi, eu zic ca uleiul a dat rezultate, dar daca il vei folosi in cap, va creste mai mult
si da, daca nu il mai folosesti va creste normal, dar nu sunt 100% sigura