| Ghemotoaca a întrebat:

As dori sa stiu un lucru cert big grin. Daca stai la plaja si folosesti o crema pentru bronzat cu factor de protectie ridicat( spre exemplu 20) te bronzezi? De protejat de protejeaza, dar m-ar interesa sa stiu daca te prinde soarele sau nu :d sau prea putin decat normal?big grin

Răspuns Câştigător
| Nikisoara a răspuns:

Te prinde mai putin cu 20%, in cazul in care folosesti crema cu protectie 20%, daca vrei sa te gandesti stiintific.

dar, daca vrei sa te bronzezi repede si sanatos, da te cu crema cu factor de protectie20-30% si foloseste ulei de masline. e natural si te innegreste direct. in plus, nu te arzi. ai numai de castigat.
sau mai poti folosi apa intr-un pulverizator si sa te stropesti din cand in cand.

daca preferi creme si nu esti chiar fan bio, foloseste creme cu factor de protectie cel putin 15%, te bronzezi ceva mai incet, dar nu sesizabil de incet.

succes, Lara

4 răspunsuri:
| Annie a răspuns:

Nu este ridicat factorul de protectie 20... da te bronzezi eu m-am ales cu un bronz foarte frumos cu protectie solara de 50.

Răspuns utilizator avertizat
| marianyonutz93 a răspuns:

Te prinde pentru ca e factorul de protectie cam mic.

| Taliii a răspuns:

In nici un caz bronzul nu se prinde mai greu daca te dai cu crema de plaja. O sa ai un bronz mai frumos si mai uniform si nu o sa arati ca o capsuna cand te scoli de acolo. :*