| Manfred a întrebat:

Ca sa iti albesti dintii poti folosi si lamaie si bicarbonat de sodiu in acelasi timp?(are loc vreo reactie care strica smaltul dintilor?)

7 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

Separat

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca amesteci lamaia cu bicarbonat obtii o spuma foarte iritanta pentru gingii. Deci...nu te sfatuiesc.

| Bia_8599 a răspuns:

Din cate stiu, se folosesc separat, nu impreuna. Iar bicarbonatul stiu ca nu mai mult de 2-3 ori pe saptamana.

| PetreConstanta a răspuns:

Nu dar o sa ai tu niste reactii la stomac

| Monica_7453 a răspuns:

Poti folosi si lamaie si bicarbonat de sodiu in acelasi timp.

| zzzzz a răspuns:

Nu este indicat sa folosesti bicarbonat de sodiu pentru albirea dintilor. Acesta distruge smaltul lor.

| Ynna_7289 a răspuns:

Eu am stors odata o lamaie si am baut tot paharu iar peste putin timp mi s-au albit dinti big grin
Cred ca poti sa le folosesti pe am2 odata daca ai dintii puternici tongue Daca nu, nu te sfatuiesc pentru ca iti strica smaltu