| beatricegolban a întrebat:

Am asa o intrebare, de citeva zile imi apar niste cosuri pe fata si nu inteleg de ce, cine-mi spune de ce si cum sa scap de cosuri? fundita

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Daca iti apar de cateva zile probabil e din cauza modificarilor hormonale, o sa iti treaca in cateva zile. Aplica pe ele spirt, nu-ti pune mainile pe fata si demachiaza-te in fiecare seara si va fi ok.

9 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Pe mine m-au ajutat foarte multe niste fiole cu extract de Iris si AHA. Sunt foarte foarte bune si pentru acnee si pentru puncte negre si au efecte relativ rapide. Le gasesti la plafar si costa in jur de 7 RON.

Numai bine!

| Elvina a răspuns:

Asa e la vremea pubertatii. E clar ca iti apar. Da-te cu o crema antiacneica si gata. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate maninci mai gras sau mai picant, acum ca e iarna? Ar putea fi o cauza. Dar daca ai tenul gras (si se pare ca da), foloseste sapunul. Numai asa indepartezi seboreea.

| JulyStorm a răspuns:

Poate esti in apropierea menstruatiei.
Curatat-ti mai bine fata, eventual cu o lotiune astringenta si macar odata pe saptamana fa un gomaj. Poti folosi o crema abraziva din comert sau zat e cafea. Vei avea un ten neted si catifelat. happy

| y0nutz3ly a răspuns:

Spalate cu sapunel pe fata de 4, 5 ori pe zi big grin

| Madrill a răspuns:

Sapun medicinal Borax. De obicei se gaseste la magazinele de produse naturiste.

| jojojojome546 a răspuns:

Mananci nesanatos sau te dai cu fondul de ten nepotrivit sau praful de pe drum iti afecteaza tenul. spalate cu ceai de musetel sau cu un gel indicat nivea sau ceva all in one.eu asa fac happy

| pufulichi a răspuns:

Deoarece se produce prea mult sebum si se astupa porii.In primul rind ca sa nu ti se inmulteasca nu trebuie sai strivesti.

| RoxyMihaela a răspuns:

Cosurile si acneea sunt cauzate de extractul de sebum. Poti sa te duci la dermatolog sa vada si sa-ti dea niste creme, gel etc.