| Ioana300 a întrebat:

Scuze categoria
Vreau si eu sa stiu ce semnifica imprimeurile/tatuajele cu cruci, in special ce semnifica crucea atunci cand este cu capul in jos?!

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Crucea cu capul in jos este simbol satanist. " Ed Roth a creat accesorii pentru surferi, și bikeri derivate din trofeele Germaniei din cele douǎ războaie mondiale, care au inclus Crucea Surfer și Stahlhelm. Deasemenea în Statele Unite există o trupǎ numitǎ Iron Cross. Wrestlerul american Triple H, a făcut o variație a Crucii de Fier drept logo-ul său în prima parte a anilor 2000, simbolul apare de 6 ori pe ținuta sa de luptǎ (în fațǎ și spatele trunchiului, pe ambele cotiere și pe părțile laterale ale cizmelor). "
Ai si aici : http://www.diane.ro/2009/06/dictionarul-tatuajelor-simboluri-si_22.html

1 răspuns: