| Aldutssss31 a întrebat:

Servetelele antibacteriene pot fi folosite la curatarea pensulelor si a produselor de makeup? Stiu ca ideal ar fi sa se foloseasca alcool izopropilic dar ma gandeam ca sunt ok si ele daca nu am la îndemână.

3 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Daca sunt si pentru altii, ori cat ar fi de anti-bacteriene, nu se compara cu un lichid care intra prin toate gaurile si printre toate firele

alt argument e ca alcoolul izopropilic e mai ieftin decat servetelele antibacteriene, pe care il arunci dupa o folosire:
https://www.emag.ro/search/alcool+izopropilic?ref=autosuggest_keyword1

insa, in orice caz, interesant, nu stiam ca alcoolul izopropilic e bun si pentru altceva decat contacte electrice, insa are sens, daca pui alcool sanitar, ala contine albastru de metilen care poate sa vopseasca in albastru

| Sophieka a răspuns:

Daca produsele sunt doar strict pentru tine, este ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ok atâta timp cât le foloseşti doar tu, nu şi alte persoane.