| pynnk a întrebat:

Solar vertical sau orizontal?

5 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Diagonal.

| fuzzer a răspuns:

Vertical

| TnT123 a răspuns:

Orizontal

| ovdiuc a răspuns:

Orizontal

| QpAnaQp a răspuns:

La aparatul ORIZONTAL timpul de expunere este mai indelungat decat la vertical, bronzul tine mai mult deoarece procesul de bronzare se face mai lent si in profunzime, fata se bronzeaza foarte bine datorita lampilor faciale speciale, picioarele se bronzeaza mai bine decat la vertical.
Spatele se va bronza mai greu pentru ca va sta lipit de placa acrilica si pielea are nevoie de oxigenare pentru a se bronza mai bine.
De asemenea, subratul se va bronza mai lent tot din cauza pozitiei corpului. Insa planul orizontal al corpului constituie un avantaj deoarece sangele circula in tot organismul si acest lucru ajuta la bronzare.
La solarul VERTICAL timpul de expunere este de regula mai scurt, bronzul este mai uniform deoarece pielea nu sta lipita de nimic. Acesta bronzeaza mai bine partea de sus a corpului decat picioarele.
Din cauza pozitiei verticale, presiunea sangelui ramane in picioare si astfel se bronzeaza mai greu. Probabil ati observat uneori dupa ce intrati la un solar vertical ca pielea pe picioare se pigmenteaza si apar niste urme, insa dupa cateva ore dispar.
De asemenea, aparatul vertical este recomandat persoanelor claustrofobe. Deci tu alegi cum vrei sa te bronzezi...depinde de fiecare persoana happy sper ca te-am ajutat (funda? )